به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس احسان نوش آبادی برقراری ارتباط بزرگراه آزادگان با آزادراه تهران- شمال را یکی از اقدامات پیش نیاز به منظور بهره برداری از قطعه یک پروژه ملی آزادراه تهران – شمال دانست و یادآور شد: متعاقب هماهنگی های انجام شده، تکمیل عملیات اجرایی به منظور اتصال بزرگراه آزادگان به آزادراه تهران- شمال به سازمان مهندسی و عمران شهر تهران واگذار شد.

وی پتانسیل بالای اجرایی و همچنین خوداتکایی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در تولید آسفالت و بتن غلتکی ( RCC) را زمینه ساز دستیابی به رکوردهای قابل توجه اجرایی در این پروژه دانست و یادآور شد: طی عملیات 3 روزه معاونت اجرایی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در محل اتصال بزرگراه آزادگان و آزادراه تهران- شمال، میزان 4500 تن بتن غلتکی طی فعالیت مشترک سازمان و بخش خصوصی تولید شد و رکورد پخش آن در یک شیفت کاری به بیش از 2800 تن رسید. هم چنین 1600 تن آسفالت به منظور تکمیل عملیات روسازی پروژه تولید و 900 تن از آن طی یک شیفت کاری اجرا شد. 

به گفته مهندس نوش آبادی، عملیات تثبیت بستر این پروژه با استفاده از دستگاه WR و در مساحتی حدود 10200 متر مربع انجام شد. گفتنی است با اتصال بزرگراه آزادگان به آزاد راه تهران - شمال، ارتباط بزرگراهی تعداد قابل توجهی از استان ها با یکدیگر برقرار شده است.