به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در این بازدید فرنوش نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو توضیحاتی را در خصوص اقداماتی که روزانه برای ضد عفونی قطارها و ایستگاه های خطوط مترو انجام می شود، ارائه داد.

نوبخت با اشاره به اینکه تمامی قطارهای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به صورت روزانه در سیستم های مکانیزه مترو واش شستشو و ضد عفونی می شود افزود: این کارها طبق دستور العمل هایی که از دیگر متروهای جهان و دستور العمل های‌ارائه شده از سوی وزارت بهداشت دریافت کردیم، انجام‌می شود.

وی در ادامه افزود: با سر فاصله حرکت سه و نیم دقیقه امکان خارج کردن قطارها را نداریم اما  برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، قطارها حداقل سه بار در روز، نظافت و ضدعفونی می شوند و در برخی خطوط همانند خط شش که فاصله زمانی رسیدن قطارها، بیشتر است برای هر حرکت قطار، نظافت و ضدعفونی انجام می شود اما این اطمینان را می دهم که تمامی قطارها به صورت ضدعفونی شده در مسیر قرار می گیرند.

نوبخت خاطرنشان کرد: روزانه در چندین نوبت هندریل های پله برقی، پله های ثابت، صندلی ها، دستگاه های فروش بلیت و تمامی اماکنی که مسافران با آن در تماس هستند ضد عفونی می شوند.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: سلامت شهروندان و مسافران از اولویت‌های مدیریت شهری است و امیدواریم با اقدام های پیشگیرانه بتوانیم آسودگی خاطر آنان را فراهم کنیم.