به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ،سجاد سبحانی ، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ در خصوص طرح غربالگری اولیه کارکنان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا  گفت : طرح غربالگری اولیه این بیماری با استفاده از دستگاه های دیجیتال تب سنج لیزری در ورودی کلیه ساختمان های شهرداری این منطقه آغاز شد.

وی با بیان اینکه این طرح از روز چهارشنبه، ۱۴ اسفند ماه آغاز شده و تا پایان اسفند ماه ادامه دارد،افزود: طی این طرح نیرو های سلامت مستقر در ورودی ساختمان ها ، دمای بدن کارکنان را با استفاده از دستگاه تب سنج سنجیده و افراد با دمای بالای ۳۸ درجه برای معاینات بعدی به درمانگاه شهرداری منطقه  معرفی می شوند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ در خصوص خدمات روانشناختی در این منطقه اظهار داشت : علاوه بر ارائه این خدمات به کارکنان ، مشاوره روانشناسی " مدیریت بحران استرس" به صورت غیر حضوری و تلفنی در محلات سیزده گانه با مشارکت سرای محلات برگزار می شود. 

وی به تشکیل کانال اطلاع رسانی سلامت اشاره کرد  و افزود : پیام های آموزشی ، اینفوگرافی و ویدئو  از منابع موثق برای ارتقا دانش و اطلاعات مجموعه کارکنان در خصوص ویروس کرونا ارسال می شود.

سبحانی ادامه داد: با رعایت کلیه موارد بهداشتی ، آموزش های لازم  از طریق نیرو های سلامت منطقه برای "مقابله با کرونا در محیط کار" در ایستگاه های آتشنشانی و اسکان کارگری ارائه شد. 

وی خاطر نشان کرد : چالش لبخند و بازی های خانگی مجازی  از طریق اینستاگرام اداره سلامت منطقه به آدرس   https://instagram.com/salamat.13?igshid=18hsgk89nmfz6  برگزار می شود.