به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با اعلام این خبر اظهار داشت: صبح جمعه 16 اسفند ماه با حضور معاونت خدمات شهری وشهرداران نواحی ۲، ۳، ۷ و ۱۰۰ نفر از عوامل خدمات شهری این منطقه در قالب ۱۰ اکیپ عملیاتی با ۶ دستگاه واتر جت ، ۱۰ دستگاه سم پاش کولی، ۲ دستگاه تانکر نسبت به ضدعفونی و گند زدایی میدان تجریش ، پایانه اتوبوسرانی، تاکسیرانی و تکیه و بازار تجریش، خیابان ولیعصر ( عج) و... اقدام شد .

وی گفت: این عملیات با حضور ۱۵۰۰ نفر و در قالب ۲۰۰ اکیپ عملیاتی ساعت ۱۰ صبح از تجریش آغاز و در ادامه بطول ۱۸ کیلومتر خیابان ولیعصر(عج) تا میدان راه آهن ادامه و خاتمه یافت و مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیر کل دفتر شهردار تهران، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و مدیران عامل سازمان بوستانها ، آتش نشانی و شرکتهای پسماند ، ساماندهی و رییس سازمان نظام پزشکی بر این عملیات نظارت مستقیم داشتند .

شهردار منطقه یک گفت: در یک طرح جهادی نیز با همکاری فرماندهی سپاه جماران( پایگاه های نیروی مقاومت بسیج) و خدمات شهری اقدامات لازم در راستای ضدعفونی معابر و اماکن و توزیع اقلام بهداشتی میان شهروندان انجام شد .

موسوی ضمن قدردانی و تجلیل از تلاش بی وقفه و فداکارانه پرستاران ، پزشکان و کادر درمانی مراکز بیمارستانی و درمانی گفت: مدیریت شهری منطقه یک از ابتدای هفته گذشته در راستای دستور العمل های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و همچنین بخشنامه های شهرداری تهران، با تشکیل ستاد ویژه ای در سطح منطقه  اقدامات پیشگیرانه اعم از توزیع ماسک و دستکش و مایع ضد عفونی دست و سطوح و ضد عفونی کلیه ساختمانهای منطقه  را در دستور کار قرار دارد. 

وی با تاکید بر اینکه اکنون بیش از همیشه نیازمند آگاهی بخشی مناسب، دقیق و اقدامات خود مراقبتی شهروندان هستیم افزود: اجرای طرح ضد عفونی معابر و اماکن شمال تهران را به صورت مستمر و شبانه روزی ادامه خواهیم داد.