به گزارش اکونا پرس،

سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) تهران  با توجه به شیوه دفن متوفیان ناشی از  ویروس کرونا گفت: همه مسائل شرعی درباره متوفیان با ویروس کرونا در بهشت زهرا ‌رعایت میشود و برای همه متوفیان موارد شرعی با نظارت کامل انجام میشود و در این باره با توجه به نظر مراجع و با دقت انجام می‌شود و متوفیان در هر قطعه ای که بازماندگان بخواهند دفن می شوند.

خال با تاکید بر اینکه تمام اماکن عمومی و امکانات بهشت زهرا به صورت روزانه و در چندین نوبت ضدعفونی می‌شود، افزود: ناوگان حمل و نقل بهشت زهرا، پرسنل و همه لوازم مصرفی هر روز و پس از هر مأموریت مورد گندزدایی و ضدعفونی قرار می‌گیرد. همچنین لوازم و تجهیزات فردی مورد نیاز پرسنل سازمان بهشت زهرا در اختیارشان قرار گرفته تا بتوانند از خود در برابر بیماری های احتمالی محافظت دقیقی داشته باشند.

او با بیان اینکه سازمان بهشت زهرا یکی از سازمان های زیر مجموعه شهرداری تهران است که بدون توقف در کنار خانواده های متألم و دردمند قرار دارد، تاکید کرد: این سازمان از همان ساعات اولیه با تشکیل ستاد بحران و تدوین دستورالعمل های لازم و همچنین هماهنگی با دستگاههای ذیربط بویژه وزارت بهداشت با آمادگی کامل در کنار سایر نهادهای خدماتی کنار شهروندان بوده است.

مدیر عامل بهشت زهرا درباره آیین عزاداری مردم در پنج شنبه و جمعه پایانی سال نیز گفت: سازمان بهشت زهرا از ماهها پیش برای این مراسم و آیین ایرانی اسلامی خود را آماده کرد ولی در این شرایط و با توجه به اهمیت رعایت نکات بهداشتی، توصیه ها و اقدامات لازم جهت پیشگیری از بیماری کرونا به شهروندان توصیه می‌کنیم که بعد از سپری شدن این بحران و فروکش کردن ویروس کرونا در ماههای اردیبهشت و بعد از آن به بهشت زهرا و برای گرامیداشت درگذشتگان خود بیایند .

خال تاکید کرد: توصیه همیشگی ما در این ایام رعایت نکات بهداشتی و ماندن در منزل و کاهش عملی سفرهای درون و برون  شهری است.