به گزارش اکونا پرس،

 سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران در واکنش به انتشار برخی از تصاویر که نشان می دهد شهروندان در تفرجگاه دربند و درکه حاضر شدند گفت:  با هماهنگی‌های انجام شده با فرمانداری شمیرانات و سرکلانتری یکم تهران تصمیم‌ بر این شد ورودی های منتهی به تفرجگاه دربند، درکه ، کلکچال و دارآباد  تا پایان تعطیلات نوروز به منظور قطع زنجیره کرونا به روی شهروندان‌ بسته شود.

 شهردار منطقه یک تهران افزود: یکی از علل این تصمیم(مسدود سازی مسیر های منتهی به تفرجگاه های کوهستانی) حضور شهروندان دراین تفرجگاه ها بود که هم از لحاظ گردشگر پذیر بودن و هم از لحاظ ورزشی مورد استقبال شهروندان و گردشگران قرار می گرفت.

 موسوی ادامه داد: مسدود سازی مسیرهای ورودی به منطقه کوهستانی شمال پایتخت با نصب بنرهایی اطلاع رسانی شده است و در کنار ان نیروهای حریم بان و پلیس کوهستان نیز برای جلوگیری از ورود شهروندان حضور فیزیکی دارند.

او با تاکید بر این نکته که شهروندان از مراجعه به تفرجگاه های کوهستانی شمال پایتخت خودداری کنند گفت: تمام مراکز خدمات و گردشگری در محدوده مناطق ذکر شده (دربند، درکه، کلکچال و دارآباد) تعطیل هستند و هیچ گونه خدمت دهی به شهروندان و گردشگران انجام نمی شود و تمام پایگاه های امداد و نجات نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

شهردار منطقه یک تهران تصریح کرد: تمام تلاش ما این است با روش اقناعی و ایجابی از حضور شهروندان در مناطق تفرجگاهی کوهستانی شمال پایتخت جلوگیری کنیم تا زنجیره  انتقال شیوع ویروس کرونا قطع شود.