به گزارش اکونا پرس،
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی فاز دوم تشویق مردم در خرید از خانه را از روز گذشته ۱۶ فروردین ماه آغاز کرده است. در فاز اول این طرح که جشنواره فروش اینترنتی کالا نام گرفته و از ۲۳ اسفند تا ۲۹ اسفند ادامه داشت بستری فراهم شد تا تعدادی از فروشگاه‌های فیزیکی که تاکنون به دلایل مختلف از فضای مجازی برای ارائه کالای خود استفاده نکرده بودند از این بستر استفاده کنند و کالای خود را عرضه کنند.
 
هم‌اکنون مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در نظر دارد با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه کشوری کسب و کارهای فضای مجازی همچنان بستری در اختیار کسب و کارهای فیزیکی بگذارند تا از طریق آن کالاهای خود را به صورت اینترنتی به مردم عرضه کنند.
 
علی رهبری، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در یک جلسه مطبوعاتی آنلاین که امروز ۱۸فروردین ماه برگزار شد، با اعلام اینکه جشنواره مجازی داری ۳ رکن خریداران اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی  و فروشگاه‌های آفلاین است گفت: «با توجه به کاهش فروش برخی از کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای بخش کیف، کفش، پوشاک و همچنین آجیل و خشکبار در نظر داریم تا با ترغیب مردم به خریدهای اینترنتی از یک سو و همچنین آماده کردن بستر عرضه کالا از سوی فروشگاه‌های فیزیکی در فضای مجازی ریسک ورشکستگی این کسب و کارها را کاهش دهیم.»