به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه ، حفظ زمین پاک را در پرتو آموزش و فرهنگسازی عنوان کرد و افزود: نامگذاری بیست و دوم آوریل برابر با دوم اردیبهشت روز جهانی زمین پاک فرصتی است تا همگان در جهت دستیابی به محیط زیستی سالم و پاسداری از زمین پاک، تلاش کنند و این امر تنها با آموزش و فرهنگ سازی در جامعه  میسر می شود.

وی با بیان اینکه همه ساله در روز زمین پاک ، همگان به پاکسازی محیط زندگی خود می پردازند و برای مراقبت از آن قدمی بر می دارند. ادامه داد : در سال جاری، با توجه به شیوع بیماری کرونا و طرح فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی ، برنامه های شهرداری منطقه ۱۳ به شکل مجازی توسط اداره محیط زیست و توسعه پایدار  دنبال می شود که ماهیت اغلب آنها آموزشی است تا دانش شهروندان در این زمینه ارتقا یابد و بیشتر و بهتر مراقب و محافظ کره زمین باشند.

وی  آموزش مجازی با موضوع تغییر اقلیم در کانال سرای محلات ، برگزاری مسابقه از فایل آموزشی ،برگزاری جلسات تخصصی با دبیران محیط زیست محلات به صورت ویدئو کنفرانسی برای برنامه ریزی فرهنگ سازی حفظ محیط زیست در محلات ، بارگذاری بنر در کانال محلات و نصب بنر در سطح معابر منطقه از جمله این اقدامات بر شمرد.