به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با اشاره به آغاز طرح کمک مومنانه از محله اشراقی این منطقه گفت : طرح کمک مومنانه به منظور کمک به اقشار آسیب‌پذیر اقتصادی ناشی از ویروس کرونا و نیازمندان  این منطقه با مشارکت خیرین محلی و شورایاری محلات  در آستانه ماه مبارک رمضان آغاز شد. 

وی با بیان اینکه این طرح در چندین مرحله و در مناسبت های مختلف در ماه مبارک رمضان ادامه می یابد افزود : در مرحله اول این پویش ۴۰۰ بسته حمایتی  همراه با اقلام بهداشتی شامل برنج، روغن، ماکارونی،چای، رب ، حبوبات و.. تهیه و میان خانواده‌های آسیب‌دیده توزیع شد . 

شهردار منطقه با اشاره به شناسایی خانواده های نیازمند  ادامه داد : پیش بینی می شود تا پایان طرح حدود هزار بسته به خانواده نیازمند ، دارای فرزند و اقشار آسیب پذیر اقتصادی ناشی از کرونا و.. اهدا شود . 

شهردار منطقه 13 خا طر نشان کرد : در آموزه های دین مبین اسلام نیز به موضوع نوع‌دوستی، دست‌گیری و کمک به افراد تاکید شده و این طرح نیز در همین راستا در محلات سیزده گانه منطقه اجرایی می شود. 

وی همچنین ارائه کمک های فرهنگی  به خانواده‌های آسیب‌دیده از دیگر برنامه های این منطقه در آینده نزدیک  برشمرد و گفت: در نظر داریم ، با ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی میزان تاب آوری این خانواده ها را افزایش دهیم .