به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران،  "محمدرضا" آراسته با بیان این خبر افزود: از ابتدای سال 98 با تخلفات ساختمانی و ساخت و سازهای غیرمجاز از طریق اجرای رای قلع بنا، صدور اخطاریه، جمع آوری ابزار و مصالح، پلمپ واحدهای غیر مجاز و ...  اعمال قانون و رعایت ضوابط شده و در همین راستا در سال گذشته، 5 هزار و 723 مورد رای اخطار برای واحدهای متخلف صادر شده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد بیش از 2 هزار  و ششصد باب مغازه با مساحت بیش از 327هزار متر مربع پس از صدور اخطار  بی توجهی مالکان پلمپ شدند.

معاون شهرسازی و معماری منطقه برخورد قاطع قانونی با تخلفات ساختمانی را در افزایش کیفیت ساخت و سازهای شهری موثر دانست و گفت: قاطعیت در برخورد با متخلفان ساختمانی علاوه بر صیانت از حقوق شهرداری و دیگر شهروندان، ارتقاء ایمنی ساختمان ها را در پی خواهد داشت.

آراسته با اشاره به اجرای آرا ماده صد در سال گذشته افزود: در سال گذشته بیش از 600 رای از کمیسیون های ده گانه ماده صدصادر شده و از این تعداد564رای به اجرا درآمد.

وی در ادامه گفت: از تعداد آرای صادر شده ، ناحیه هفت با 208 رای دارای بیشترین رای صادره و ناحیه هشت با 20 رای کمترین ناحیه دارای رای بوده است.

وی از تخریب 21 ملک دارای تخلف اشاره کرد و افزود: هچنین با هدف اجرای قوانین وحفظ صیانت شهروندان و به منظور برخورد با ساخت و سازهای غیرقانونی 21 ملک متخلف با متراژ 3 هزارو 416 مترمربع در نواحی نه گانه منطقه در سال گذشته تخریب شد.

معاون شهرسازی و معماری در پایان رسیدگی به سد معبر ساختمانی، پوشش لفاف ساختمانها، حصار کارگاهی و برخورد با ساخت و ساز غیر مجاز، تغییر کاربری و تفکیک غیر مجاز اراضی و املاک، جمع آوری دیوار  کشی غیر مجاز  را از دیگر فعالیتهای شهرداری این منطقه در خصوص برخورد با متخلفان ساختمانی در جهت ارتقاء سطح ایمنی و رعایت اصول شهرسازی در ساخت و سازها عنوان کرد.