به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان گفت: این کمپین با توجه به ماه رمضان متفاوت امسال با سالهای گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم امکان بهره مندی حضوری شهروندان از جلسات دینی، مذهبی و محافل انس با قرآن در فضای مجازی برپا می شود تا توفیق بهره مندی از برکات این ماه برای شهروندان میسر باشد. 

وی با اشاره به اینکه کمپین  «قرآن - نور - امید » در قالب جشنواره و مسابقه مجازی قرآنی از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز شده است، افزود: شهروندان در این رویداد قرآنی در چهار بخش شامل جزء خوانی،  اذان گویی، ترتیل خوانی و قرائت تحقیق با هم به رقابت می پردازند.

مختاری ادامه داد: ویژه برنامه های فرهنگی، دینی و قرآنی متنوعی با هدف تقویت نشاط معنوی و افزایش همدلی و محبت در بین خانوادها در این ماه عزیز نیز به اجرا درمی آید.

وی در تشریح این برنامه ها گفت: برپایی کمپین «با هم کتاب» با برگزاری مسابقه کتاب و کتابخوانی برای روزهای با هم بودن، برگزاری مسابقه «حال و هوای محله» در قالب عکس و کلیپ کوتاه از آداب و رسوم، سنت حسنه چاووشی، منقبت خوانی، سفره افطاری و نمار جماعت خانوادگی در منزل و برگزاری مسابقه « تلاوت نور» در 3 رشته تلاوت قرآن کریم، دعاهای ماه مبارک رمضان و اذان در قالب کلیپ یا فایل صوتی در فضای مجازی از جمله این برنامه هاست.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ادامه داد: کمپین «سنت های حسنه ماه مبارک رمضان» با هدف تبلیغ و ترویج آداب و رسوم سنتی و دینی ماه مبارک رمضان نظیر اکرام ایتام و توزیع نذری در صفحات مجازی و رسانه های اجتماعی در قالب عکس  به من اجرا می شود.

وی در پایان گفت: اجرای برنامه های نغمه آسمانی، سفره مومنانه، درس هایی از نهج البلاغه، ویژه برنامه رستگاران با هدف معرفی شهیدان معظم و برپایی کمپین «ختم یک میلیون صلوات» از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان است که در فضای مجازی به اجرا در می آید.