به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، رسول کشت پور شهردار منطقه ، با بیان اینکه 220 نازل سوخت  موجود در منطقه پاسخگوی تقاضا نبود گفت: براساس مطالعات صورت گرفته در شرایط کنونی  دسترسی هر خودرو برای سوختگیری  6کیلومتر و مدت زمان صف انتظار در جایگاه ها  نیزحدود 20 دقیقه بود و همین مساله علاوه بر اتلاف انرژی و زمان ، در افزایش ترافیک و آلودگی هوا  نیز تاثیرگذار است.

وی افزود: همین اساس طرح افزایش جایگاه های سوخت کوچک مقیاس در دستور کار قرار گرفت و با برنامه ریزی صورت گرفته افزایش 100 نازل سوخت پیش بینی شده است.

کشت پور تصریح کرد: براساس برنامه پیش بینی شده با افزایش جایگاه های سوخت طول پیمایش به 3 کیلومتر و زمان انتظار به 8 دقیقه کاهش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 6 جایگاه کوچک مقیاس از 11 جایگاه پیش بینی شده احداث و به بهره برداری رسیده است گفت:  در حال حاضر با  راه اندازی این جایگاه ها و همچنین فعال شدن 55 دستگاه خودرو سیار سوخت پیدو، علاوه بر کاهش ترافیک وآلودگی هوا موجب افزایش رضایت شهروندان نیز شده است.

شهردار منطقه2 کاهش طول صف جایگاه ها، تسریع در امر اجرای جایگاه سوخت و امکان سرویس دهی با ایمنی کافی و خدمت رسانی بهتر به شهروندان از دستاوردهای این طرح است.