به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهدی عبدالحسینی با اعلام این خبر گفت: این طرح در راستای تامین زیرساخت های ورزشی و فرهنگی محله، غنی سازی اوقات فراغت شهروندان، ارتقای روحیه شادی و نشاط شهروندان، روحیه تعلق محله ای، زیبایی منظر شهری ، کاهش آسیبهای اجتماعی و نقاط بی دفاع شهری برای نخستین بار در محله هاشم آباد آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه طرح محله پویا در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع انجام می شود، افزود: این محل پیش از اجرای این طرح محل تجمع معتادین و دپو خاک و نخاله شده بود که  نارضایتی اهالی را  نیز در بر داشت.

شهردار ناحیه اضافه کرد: مجموعه تفریحی ورزشی شامل 5 ورزش والیبال، بدمینتون، پینگ پونگ، گل کوچک بازی های بومی محلی در زمینی به مساحت 2 هزار و 60 متر مربع با تلاش همکارانم در ناحیه و  معاونتهای خدمات شهری، ترافیک، عمران، شهرسازی واجتماعی تا پایان ماه مبارک رمضان احداث و تجهیز می شود.

عبدالحسینی افزود: همچنین احداث یک زمین فوتبال برای بهره مندی جوانان و ورزشکاران و ایجاد مزرعه خانواده و تفکیک آن به قطعات کوچک برای کاشت انواع سبزی ها و گلهای زینتی توسط خانواده های محله از دیگر بخشهای این طرح ابتکاری خواهد بود.

شهردار ناحیه با اشاره به اینکه این طرح در راستای طرح های کوچک مقیاس به منظورتحقق شعار تهران شهری برای همه  اجرا می شود، افزود: استفاده از ظرفیتهای موجود در محله و منطقه، عدم نیاز به کد پروژه مالی، مشارکت و استقبال شهروندان و شورایان محله از آن در بازه زمانی اجرایی کوتاه مدت (60 روزه) از نقاط قوت این طرح است.

وی در پایان گفت: تاکنون عملیات جمع آوری و پاکسازی خاک و نخاله، علف کشی محوطه، بهسازی تیر دروازه های زمین فوتبال و فنس بندی و شخم زنی زمین مزرعه خانواده برای ایجاد این طرح انجام شده است.