به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان با اشاره به افتتاح 40 پروژه  خدماتی ، عمرانی ، ترافیکی ، ورزشی ، اجتماعی ، فرهنگی  در آینده نزدیک افزود: با توجه به حضور کودکان کار در محله های مرکزی پایتخت و ضرورت ساماندهی و رسیدگی به آنان برای ایجاد شرایط مناسب ورود به بازار کار و بهبود کیفیت زندگی این کودکان، با راه اندازی "مرکز پرتو" نخستین مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابان در مرکز تهران ایجاد شده است.

آبادیان ادامه داد: با  توجه به عدم وجود زیرساخت مناسب جهت ساماندهی کودکان کار وخیابان، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 بعد از بررسی های متعدد و مطالعات کارشناسی با همکاری اداره املاک منطقه، نسبت به جانمایی مکان مناسب اقدام کرد و ساختمانی را به امر مهم حمایت و ساماندهی کودکان کار اختصاص داده که با مشارکت خیرین وسازمان های مردم نهاد مرکز پرتو منطقه11 مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهردار منطقه 11 اظهار داشت: کاربری این مرکزمهارت آموزی  در راستای  توانمندسازی وحرفه آموزی  به کودکان کار وخیابان رده سنی 14 الی 18 سال بوده و دارای کلاس های آموزشی گرافیک، مکانیک، کامپیوتر، نقشه کشی، زبان انگلیسی،خیاطی،آرایش وپیرایش، برق، مهارت های زندگی و دروس تقویتی وپایه برای دختران وپسران در 3 کلاس آموزشی و3سالن کارگاهی است.

آبادیان خاطر نشان کرد:  این مرکز خدمات حمایتی ویژه آسیب دیدگان اجتماعی مانند توزیع سبد کالا و اقلام ضروری به خانواده کودکان کار را نیز در دستور کار خود دارد.

به گفته شهردار منطقه 11 ، مرکز پرتو با توجه به اهمیت صرفه وصلاح اقتصادی و اجتماعی شهرداری تهران و در راستای اجرا تعهدات مسئولیت اجتماعی سازمان ها نسبت به جلب مشارکت خیرین ذی مدخل (موسسه خیریه کارآفرینان آرا شمیران)مرکز مزبور را اندازی شد.

بر اساس این گزارش "مرکز پرتو " در ساختمانی به مساحت 500 متر مربع با زیر بنای 250متر مربع در خیابان شوش نرسیده به میدان راه آهن کوچه شهید بهرام بیگی پلاک 1 واقع شده است و در آن 3 کلاس آموزشی بابت دروس نظری و3کارگاه فنی بابت دروس عملی درنظر گرفته شده است.

او همچنین یاد آور شد: "مرکز پرتو " به همراه دیگر پروژه های خدماتی ، عمرانی ، ترافیکی ، ورزشی ، اجتماعی ، فرهنگی منطقه 11 در خرداد ماه افتتاح خواهد شد.