به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مسعود لواف زاده معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با بیان مطلب فوق افزود: این خدمات طی 11 ماه نخست سال گذشته و پیش از شیوع ویروس کرونا از طریق آموزش چهره به چهره، حضور شهروندان در بوستان ترافیک، اجرای نمایش عروسکی و تئاتر و برپایی غرفه با محورت ترافیک  به منظور ارتقای فرهنگ ترافیکی و نهادینه کردن قوانین صحیح رانندگی انجام شد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش و نهادینه کردن رفتارهای ترافیکی از سنین پایین درکاهش تخلفات ترافیکی در بزرگسالی افزود: دانش آموزان و نونهال مهدهای کودک از طریق اجرای نمایش عروسکی، آموزش چهره به چهره و حضور در بوستان با مباحث ترافیکی آشنا شدند.  

لواف زاده اضافه کرد: در این راستا 51 هزار و 805 نفر ساعت آموزش غیرمتمرکز ترافیک در مدارس، سرای محلات و مساجد و نیز 2 هزار و 579 نفر ساعت آموزش متمرکز در بوستان ترافیک به گروه های مختلف شهروندان ارائه شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه در پایان با تاکید بر اهمیت موضوع آموزش شهروندان و افزایش ایمنی آنها در هنگام عبور و مرور در معابر ابراز امیدواری کرد که در سال 99 با توجه به برنامه ریزی به عمل آمده اقدامات اجرایی بیشتری با دیدگاه آموزش و افزایش اطلاعات شهروندان منطقه از طریق بوستان ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک شاهد باشیم.

شایان ذکر است پارک ترافیک منطقه 15 در ناحیه سه به آدرس خیابان شهید ابراهیمی، خیابان شهید اسماعیلی واقع است.