به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "حمیدرضا فرخی" با اعلام این مطلب گفت: فضاها و پهنه های سبز شهری یکی از مهمترین عناصر در لطافت و پاکی هوا و تصفیه کننده مناسبی برای آلاینده های مختلف کلانشهر تهران است، از این رو رسیدگی به درختان و فضاهای سبز شهری از اولویت های مدیریت شهری به حساب می آید. 

وی در ادامه افزود: عملیات بازپیرایی، کندوکوب، هرس و رسیدگی به درختان همه ساله از فصل پاییز آغاز و تا ماه اسفند ادامه دارد.

فرخی گفت: در این راستا در این عملیات، کندوکوب درختان در سال گذشته ١٨٧١٤ متر مکعب و هرس  درختچه ها و درختان برای  ٤٧٦٧٠ اصله درخت اجرایی شده است.

وی با اشاره به اجرای عملیات به زراعی بوستان ها و معابر در نواحی بیست گانه منطقه افزود:  در این مرحله عملیات به زراعی و فعالیت هایی از قبیل کندوکوب، حذف کنده ، شاخه خشک تنه جوش و پاجوش درختان، پخش کود و زیر و رو کردن خاک بستر باغچه های معابر و بوستان ها ، تشتک زنی ، حذف علف هرز ، نخاله کشی و نظافت بستر خاک انجام و به پایان رسیده است.

معاون خدمات شهری  و محیط زیست منطقه چهار در خصوص اهمیت اقدامات اداره فضای سبز در شش ماهه دوم سال در احیاء و جوان کردن فضاهای سبز شهری گفت : این عملیات به صورت مستمر هرساله تکرار و انجام می شود تا علاوه بر چهره سبز شهر بتوان قدم های اساسی در کم کردن خطرات آلودگی شهر تهران برداشت.