به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه ، بوستان های جنگلی و عرصه های منابع طبیعی را جزو سرمایه های ملی برشمرد و افزود: این بوستان ها  دارای ارزش حیاتی بوده که حفاظت و مراقبت از این میراث های ماندگار ضروری و با اهمیت است. 

وی با اشاره به تعاملات فی ما بین شهرداری منطقه و مسئولین آتشنشانی برای  بررسی راهکار های موثر در جلوگیری و مهار آتش سوزی های احتمالی در فصل گرما اظهار داشت: طی بازدید مشترک مدیران منطقه و آتشنشانی ، ضمن بررسی نقاط قوت و  ضعف برای مهار آتش سوزی ها ، راهکار های موثر در این زمینه ارائه و در جلسه ای مشترک ، ضمن جمع بندی ، اقدامات پیشگیرانه در رئوس فعالیت های معاونت خدمات شهری و محیط زیست و سازمان آتشنشانی منطقه قرار گرفت. 

وی  با بیان اینکه ایجاد مسیرهای دسترسی و آتش بر در بوستان جنگلی سرخه حصار با هدف ارسال تجهیزات و امکانات به محل آتش سوزی و اطفای حریق ضروری است ، ادامه داد : از این رو عملیات ایجاد آتش بر در نقاط حساس و پر خطر و حریم از جمله تمهیدات منطقه برای جلوگیری و مهار آتش سوزی است .

شهردار منطقه ۱۳ ، ازدیاد علف را  یکی از علل آتش سوزی های احتمالی برشمرد و ادامه داد که با توجه به ازدیاد علف در پی بارندگی‌های اخیر ، علف تراشی و جمع آوری علف های خشکیده نیز در دستو کار قرار دارد. 

وی خاطر نشان کرد:   همچنین با تهیه امکانات لازم ، نیرو ها به کپسول آتشنشانی تجهیز می شوند تا در سریع ترین زمان نسبت به مهار اتش اقدام کنند.