به گزارش اکونا پرس،

علی محمد سعادتی شهردار قلب تهران، طی یادداشتی به مناسبت روز ملی اصناف، ضمن قدردانی از نقش آفرینی جامعه اصناف کشور در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، این روز را به عموم اصناف و بازایان شریف تبریک گفت.

" قلب اقتصادی ایران در تهران به لطف حضور اصناف و بازاریان در سخت ترین شرایط کشور همیشه محکم و استوار برای مردم ایران تپیده است. اصناف متعهد و خدوم کشورمان در کنار پرداختن به فعالیت‌های اقتصادی و کسب و کار همواره در مسایل روز کشور و تحولات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی نقش‌آفرینی کرده‌اند. اصناف و بازاریان از دیرباز نقش بی‌ بدیل و تأثیرگذار در به ثمر رسیدن نهضت‌های مردمی در تاریخ معاصر ایران داشته‌اند و صفحه های زرین تاریخ ایران، گواه حضور خالصانه و منحصر به فرد ایشان در حرکت های مردمی است. 

نقش آفرینی مؤثر جامعه بزرگ اصناف در حوادث و فرازهای مهم سالهای اخیر نیز، کماکان تداوم داشته و از جمله در برابر تحریم های ظالمانه اقتصادی علیه ملت عزیز ایران، به ثبات و آرامش کشور یاری رسانده است. پس از شیوع و فراگیری ویروس کرونا در روز‌های پایانی سال گذشته، درست در زمانی که فعالان صنوف و بازار، امید به افزایش حجم فروش و رونق تجارت داشتند، مشکلات جدی و نگرانی‌های جدیدی برای اصناف و بازاریان پدید آمد. با وجود گذشت چندین ماه، تبعات اقتصادی و اجتماعی این بحران از جمله؛ کاهش درآمد، افزایش اجاره‌بها، افزایش هزینه‌های جاری و مشکلات مختلف در حوزه تولید و توزیع، گریبان‌گیر این قشر اقتصادی فعال و پر تلاش جامعه است. با این همه همچنان شاهدیم که جامعه بزرگ اصناف با ساماندهی توانمند، تعامل، همراهی و همکاری ارزشمند خود با دست‌اندرکاران نظام سلامت کشور، کمک شایانی به کنترل این بحران و برقراری نظم اقتصادی کرده اند. 

اینجانب روز ملی اصناف را  به فردفرد این قشر شریف تبریک عرض می کنم. امیدوارم در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام "جهش تولید"  نامگذاری گردیده است، با تکیه بر توان و تخصص صاحبان صنوف و حمایتهای دولت و رفع موانع تولید، شاهد رونق تجارت و تقویت واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی باشیم تا دوشادوش هم در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  مبنی بر رونق تولید، حرکتی جهادگونه و مستمر داشته باشیم."

علی محمد سعادتی 

شهردار منطقه ۱۲