به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبرگفت: منطقه2 با دارا بودن بیش از 200بوستان منطقه ای و فرامنطقه ای از سرانه فضای سبز مناسبی برخوردار است که در فصل تابستان به صورت فضاهای فرامنطقه ای عمل کرده و میزبان شهروندان تهرانی و گردشگران می شود.

وی افزود: بدین منظور طرح ساماندهی و بهسازی بوستان ها در دستور کار قرار گرفت و با هماهنگی شهرداران نواحی و اداره فضای سبز بوستان هایی که نیاز به بهسازی داشتند شناسایی و درقالب  طرح ایمن سازی اجرا شد.

کریمی پور افزود: در این طرح بهسازی زمین بازی کودکان، فضاهای ورزشی ،مبلمان شهری و همچنین تجهیزات عمومی بوستان ها انجام شد.

معاون شهردار منطقه2 گفت:با توجه به نقش روشنایی در ارتقای ایمنی و امنیت در فضاهای عمومی و بوستان ها ، ضمن بررسی ایمنی پایه چراغ ها، نواقص روشنایی بوستان ها رفع شد.

وی در ادامه به ضدعفونی مستمر امکانات وتجهیزات عمومی بوستان ها اشاره کرد و گفت:  به منظور حفاظت از سلامت شهروندان در برابر بیماری کوئید 19، پس از باز گشایی بوستان ها ، شستشو و ضد عفونی المان های بوستان ها از جمله نیمکت ها، سرویس های بهداشتی ، آبخوری و فضای ورزشی و بازی کودکان به صورت مستمر انجام می شود.