به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، یوسف مزارعی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو با و با اشاره به برگزاری برنامه های روز ملی دختران همزمان با این میلاد فرخنده اظهار داشت : نامگذاری روز ملی دختران فرصتی برای جریان سازی فرهنگی و توجه ویژه به موضوع دختران در جامعه و توسعه سلامت اجتماعی دختران است ، بدین منظوربرنامه هایی ویژه دختران پیش بینی و اجرا می شود.

وی افزود: شناسایی و تجلیل از دختران موفق محلات ازجمله برنامه های پیش بینی شده است که با هدف زمینه سازی ارزش های متعالی و رشد فرهنگ ایرانی اسلامی، خلاقیت و تقویت حس خود باوری و مشارکت در عرصه های فرهنگی،علمی و اجتماعی اجرا می شود.

معاون شهردار منطقه 2 به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هنری بانوان اشاره کرد وافزود:  کلاس آموزشی و همچنین مسابقات علمی ، ورزشی و هنری از دیگر برنامه های پیش بینی شده است که با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کوئید 19 ،این برنامه ها به صورت مجازی اجرا می شود. 

مزارعی در ادامه ثبت تجربیات و خاطرات خوشایند دختران در دوره کرونا ، اهداء هدیه به دختران بانوان سرپرست خانوار ، اهداء جوائز به دختران پرسنل شاغل منطقه در قالب ماه مهربانی را بخش دیگر از برنامه های پیش بینی شده ویژه دختران برشمرد که در سطح محلات برگزار می شود.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه 2 در پایان  از برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت نقش دختر در خانواده از منظر اسلام درمجموعه  شهربانو خبرداد.