به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس هوشیام علایی معاون اجرایی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: پیشرفت عملیات بهسازی آسفالت باند شمال به جنوب بزرگراه شهید یاسینی به مرز 56 درصد رسیده و این در حالی است که پیشرفت عملیات بهسازی آسفالت در باند جنوب به شمال این بزرگراه نیز از مرز 71 درصد فراتر رفته است.

به گفته معاون اجرایی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، تاکنون در پروژه بهسازی آسفالت بزرگراه شهید یاسینی حدود 290 هزار متر مربع عملیات تراش آسفالت، 203 هزار مترمربع تثبیت بستر با سیمان، 285 هزار مترمربع ژئوگرید و بیش از 87 هزار تن آسفالت پلیمری اجرا شده است.

گفتنی است بزرگراه 15 کیلومتری شهید یاسینی از میدان شهید کلاهدوز آغاز شده و تا تقاطع بزرگراه شهید بابایی ادامه دارد. بار سنگین ترافیک و شیب نسبتا زیاد شمالی- جنوبی، بزرگراه شهید یاسینی را دچار آسیب های زیرسطحی کرده و از این رو استفاده از روش های نوین بهسازی شامل تثبیت بستر با مصالح سیمانی و اجرای لایه های آسفالت پلیمری، از ابتدای سال 1396 در دستور کار پیمانکاران سازمان مهندسی و عمران شهر تهران قرار دارد