به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، اکبر مختاری ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم گفت: این مراسم با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد، ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر، مجمع تعزیه آل طاها و فرهنگسرای خاوران با حرکت سه کاروان نمادین طی روزهای 16، 17 و 18 مرداد از ساعت 16 الی 20 به اجرا در می آید.

او به مسیر حرکت کاروانها اشاره کرد و گفت: کاروان نخست 16 مرداد ماه از مسیر  فرهنگسرای خاوران ، خیابان نصر، خیابان گلستان ، خیابان فاضل بجستانی ، بلوار ابوذر و مسجد ولیعصر (عج) حرکت می کند و کاروان دوم نیز در شب عید غدیر ماه مسیر سه راه افسریه، مسجد حضرت علی اکبر (ع)، خیابان عباس کاشی ، خیابان هاشم آباد ، بازار اتابک و خیابان ذوالفقاری را  طی خواهد کرد.

 مختاری با اشاره به اینکه کاروان سوم  18 مرداد ماه از مسجد امام سجاد (ع)  محله رضویه حرکت خود را آغاز می کند و به در پایان به بوستان بنفشه محله مشیریه می رسد، افزود: در این راستا 3 کاروان سیار با خودروی صوت، استیج سیار، کاروان اسب و شتر، تعزیه خوانی، گروه موزیک، دمام زنی، سنج زنی، اجرای خواننده و مجری واقعه غدیر را برای شهروندان  بازسازی می کنند.

او اضافه کرد:  خطبه خوانی غدیر،  ارسال پیام غدیر در مسیر حرکت کاروان ها، اهدای هدیه به نام ها و القاب حضرت علی (ع) و پخش زنده مراسم از شبکه های مجازی از دیگر برنامه های این مراسم است. 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه از برپایی جشن های ویژه عید غدیر و دهه ولایت با مشارکت شهروندان، موسسات و سازمان های مردم نهاد، هیات مذهبی و سازمان ها و ادارات جنوب شرق تهران در محله ها، مساجد و بوستان های منطقه 15 خبر داد و افزود: برپایی جشن غدیر در مجموعه ورزشی قدس، راه اندازی کاروان غدیر در نواحی، اجرای ویژه برنامه های «از نسل پیامبر» و «کتاب مشق» در سراهای محله، برپایی جشن های ولایت در فضای مجازی، اجرای برنامه نورافشانی در بوستان گلزار و اطعام علوی از جمله این جشنها و برنامه ها  است.

مختاری ادامه داد: برنامه های کمک های مومنانه به منظور یاری رساندن به خانواده های کم برخوردار و آسیب دیده از شرایط کرونا ادامه دارد و برنامه هایی نظیر اطعام غدیر، نقالان علوی، تجمیع عیدی سادات و مواسات غدیر نیز به همین مناسبت به اجرا درمی آید.

او در پایان به برگزاری این جشنها در مساجد شاخص اشاره کرد و گفت: مساجد حضرت رقیه درکیانشهر، فاطمیه در  افسریه، حضرت ابوالفضل در مسعودیه، امام حسن مجتبی(ع) در محله  بروجردی، امام حسن عسگری(ع) در  محله مینابی و المهدی در محله  ابوذر با رعایت پروتکلهای بهداشتی میزبان شهروندان است.

برپایه این گزارش؛ با هدف هویت بخشی و آذین بندی سیمای بصری شهر، پوستر، بنر های تبلیغاتی و ریسه نوری و پارچه ای در معابر و ساختمان های منطقه نصب شده است.