به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4  تهران" محمد خادمی" با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز ماه محرم و به منظور افزایش سلامت شهروندان و جلوگیری ازشیوع ویروس کرونا در ده نخست محرم بوستان های پلیس، الغدیر، نوفل لوشاتو و مجیدیه با برگزاری مراسم عزاداری و تعزیه خوانی میزبان شهروندان وعزاداران حسینی خواهند بود.

او در ادامه  به اجرای طرح "شهر حسینی"  اشاره کرد و افزود: در این طرح که با همکاری سازمان بسیج شهرداری تهران برگزار می شود، مراسم ماه محرم در فضای باز بوستان ها برگزار می شود.

معاون اموراجتماعی و فرهنگی منطقه 4  اضافه کرد: مسئولین هیئت ها ضروری است ضمن مراجعه به پایگاه های بسیج مستقر در نواحی 9 گانه منطقه 4 محل مورد نظر را جهت برگزاری مراسم عزاداری اعلام نمایند. 

 خادمی تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی، مراسم عزاداری به شیوه متفاوتی از سالهای گذشته برگزار خواهد شد که می توان به برگزاری برنامه های مجازی کتابخوان حسینی، سیاه پوشی سرای محلات  ، هرخانه یک پرچم و ..  برای شهروندان اشاره کرد.

او همچنین به برگزاری مراسم عزادارای سیار در محلات منطقه 4 اشاره کرد و گفت: این طرح به منظور افزایش همدلی و  شور حسینی در بین شهروندان در این ایام،  با همکاری بسیج توسط خودرو سیار در سطح محلات  20 گانه منطقه به صورت  چهار پایه خوانی برای شهروندان اجرا می شود.