به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۹، مجتبی دانشور مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران با اشاره به اهمیت اجرای طرح شهرِ دوستدار کودک در مناطق شهری گفت: اهمیت داشتن موضوع کودک و تشویق به یک زندگی جمعی، زمینه سازی برای تعالی فکری و تربیتی است.

او افزود: ارتباط مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه شهری با مسائل کودک به ویژه در ابعاد اجتماعی، مسئله مهمی است که مورد توجه جامعه شناسان در جوامع امروزی قرار گرفته و از نظر شهروندی و حقوق شهروندی قابل طراحی است.

در ادامه سید مصطفی موسوی شهردار منطقه9 در این جلسه که با هدف بررسی شاخص ها و ارزیابی محلات و انتخاب محله پایلوت برگزار شد، گفت: ایجاد شهرِ دوستدار کودک که در آن تامین خواسته‌های کودکان در اولویت بوده و وضع اجتماعی، فرهنگی و معماری آن در راستای نیازهای کودکان و رعایت حقوق آنها در سیاست‌ها، قوانین، برنامه‌ها و بودجه منعکس می‌شود، می بایست در نظر گرفته شود.

وی به ظرفیت ایجاد شده در منطقه9 اشاره کرد و افزود: انتخاب منطقه۹ به عنوان یکی از پنج منطقه شهر تهران برای اجرای طرح "شهرِ دوستدار کودک" به صورت پایلوت نشان از ظرفیت و پتانسیل بالای منطقه با توجه به خیابان تازه افتتاح شده واقع در انتهای بلوار استاد معین به سی متری جی است.

شهردار منطقه9 در خاتمه خاطر نشان کرد: با احداث معبر مذکور که در محله دستغیب واقع شده است، زمینه اجرای بوستان دوستدار کودک در بوستان 5هکتاری جی که به تازگی کلنگ اجرای آن به زمین زده شد در اولویت شهرداری منطقه9 قرار گرفت. 

لازم به ذکر است منطقه۹ به عنوان یکی از پنج منطقه شهر تهران برای اجرای طرح "شهرِ دوستدار کودک" به صورت پایلوت انتخاب شده است.