به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ،  برای اولین بار در شهر تهران و در مراسمی با حضور شهردار منطقه ۱۳ ، مدیر واحد سیستم های حمل و نقل پاک  سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ،معاونین اجرائی منطقه، ساختمان های  شماره ۴ و مجتمع کوثر  به عنوان ساختمان های "دوستدار دوچرخه"  افتتاح شدند. 

در حال حاضر ، ساختمان های حمل و نقل ترافیک ، فنی و عمرانی و مجتمع کوثر ، ضمن تجهیز به ۲۰ دستگاه دوچرخه ، تسهیلات پارکینگ رایگان و امن  را با جانمایی دوچرخه بند دارا می باشند تا کارکنان در تردد های کاری خود با استفاده از دوچرخه دچار مشکل نشوند . 

 همچنین برای اولین بار در بین مناطق ۲۲ گانه و  برای فراهم کردن  آسایش و رفاه کارکنان، اتاق هایی که مجهز به لوازم کمک های اولیه و  نظافت فردی از قبیل دوش ، سشوار ، اتو و کمد تعویض لباس هستند ، مطابق دستور العمل ابلاغی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در  این ساختمان ها دایر شده است . 

در راستای تدابیر شهرداری تهران در استفاده از حمل و نقل پاک و  همزمان با پویش سه‌شنبه های بدون خودرو ، هر هفته ، یکی از  ساختمان های نواحی چهارگانه و ستادی نیز ، دوستدار دوچرخه می شوند. 

همچنین تسهیلاتی از سوی معاونت منابع انسانی شهرداری منطقه۱۳ برای کارکنان دوچرخه سوار در نظر گرفته شده تا آنان بتوانند برای رفت و آمد از این مد حمل و نقلی پاک و انسان محور استفاده کنند .