به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان آنکه عملیات احداث مسیرهای تندروی فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار(حدفاصل پل تقاطع خیابان شهید مزینانی تا پل های تقاطع ثامن) در ابتدای سال 1398 با 53 پلاک معارض مواجه بود، یادآور شد: متعاقب بازنگری در طرح احداث تندروها، 5 پلاک از مسیر اجرای طرح خارج شد و 48 پلاک دیگر نیز با همکاری شهرداری منطقه 15 مورد تملک و آزادسازی قرار گرفت.

وی اقدامات عمرانی در حال اجرا به منظور تکمیل مسیرهای تندروی فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار را شامل اجرای زیرسازی، جدولکاری، روسازی بتنی، آسفالت و سایر عملیات تکمیلی از قبیل تامین روشنایی مسیر و احداث پل عابرپیاده در محدوده حدفاصل پل شهید مزینانی تا بزرگراه امام رضا(ع) ذکر و اضافه کرد: با توجه به نیاز شهروندان ساکن در محدوده طرح و در راستای اجرای توافقات به عمل آمده با شورایای محله مشیریه جهت ایجاد دسترسی بین پهنه های شمال و جنوب بزرگراه، اجرای یک مسیر زیرگذر پیش بینی شده که در حال حاضر در مرحله اتمام عملیات خاکبرداری و اجرای فونداسیون است.  

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، پیشرفت عملیات اجرایی فاز دوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار در بخش مسیرهای تندرو به مرز 96 درصد رسیده است.

گفتنی است فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار شامل یک مسیر 4 کیلومتری حدفاصل پل تقاطع مزینانی تا پل های تقاطع ثامن در محل تلاقی با بزرگراه امام رضا(ع) است. بهره برداری از این بزرگراه سبب تفکیک ترافیک ترانزیتی و بزرگراهی از رفت و آمدهای محلی خواهد شد. افزون بر این، بزرگراه شهید رستگار برای میدان بسیج، بزرگراه بسیج، بزرگراه بعثت و بخش شرقی بزرگراه آزادگان نقش یک محور کمکی را ایفا کرده و باعث کاهش بار ترافیک این معابر خواهد شد.