به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، صبحگاه امروز چهارشنبه ، ۱۲ شهریور ماه ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه ۱۳ با حضور در بزرگراه شهید یاسینی از این محدوده بازدید و ضمن بررسی مسائل و مشکلات ، دستوراتی را برای ساماندهی و رفع مشکلات شهری این محدوده به  عنوان یکی از محور های مهم حمل و نقل شرق تهران صادر کرد. 

طی این بازدید که با حضور معاونین اجرائی و جمعی از مدیران  به مدت چهار ساعت به طول انجامید ، کلیه مسائل ترافیکی ، خدمات شهری ، عمرانی ، فضای سبز ، زیباسازی و خدمات شهری احصا و خدمات مختلفی برای رفع آنها در دستور کار قرار گرفت. 

در حاشیه این بازدید ، مرتضی رحمان زاده ، ورودی شهرها را از جمله مهم ترین فضاهای با هویت شهری عنوان کرد و افزود : نظر به گسترش شهر و شهر نشینی و لزوم توجه به مولفه های کیفی ، شهرداری منطقه ۱۳ فضای این بخش از محدوده را با  اقداماتی ویژه بهبود می بخشد. 

وی افزود:  این اقدامات شامل ترمیم جداول ، آسفالت و ابنیه  در حوزه فنی و عمرانی ، به زراعی و کند و کوب شامل کاشت درخت و درختچه  در حیطه فضای سبز ، پاکسازی جداره های شهری ، رنگ آمیزی جداول و المان های شهری و حذف زوائد فیزیکی  در بخش زیباسازی ، پاکسازی ، نظافت و لایروبی انهار رو بسته و روباز در زمینه خدمات شهری و رسیدگی به مسائل ترافیکی و.. است که به فوریت توسط اکیپ های اجرایی منطقه ، عملیاتی می شود. 

گفتنی است ، بزرگراه شهید یاسینی بزرگراهی است در شمال شرق تهران که از انتهای بزرگراه شهید بابایی و بزرگراه دماوند و آبعلی (جاده هراز) آغاز و تا بزرگراه بسیج (تقاطع پل‌های غیر همسطح شهید کلاهدوز) در ابتدای خیابان پیروزی در شرق تهران ادامه دارد. این بزرگراه در در قسمتهایی جهت شرقی - غربی و شمالی - جنوبی قرار دارد.