به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، اکبر مختاری معاون اجتماعی فرهنگی منطقه با اشاره به اینکه آموزش شهروندان و ارتقای کیفیت زندگی آنها از مهمترین اولویت ها و دغدغه های معاونت اجتماعی و فرهنگی است افزود: در این راستا دوره های آموزش شهروندی علی رغم  بحران کرونا و عدم امکان آموزش حضوری به صورت مجازی انجام می شود.

به گفته او، این دوره های آموزشی با همکاری سازمان آتش نشانی، کلینیک گل و گیاه، اداره مدیریت پسماند، نیروی انتظامی،  ستاد مدیریت بحران و پلیس راهنمایی رانندگی به اجرا درمی آید.

مختاری با اشاره به اینکه  مطالب آموزش در قالب فیلم و  متن تهیه می شود افزود: عموم شهروندان در تمامی رده سنی شامل کودکان نوجوانان، جوانان و والدین می توانند از این دوره های آموزشی در کانالهای مجازی سراهای محله، مدیران محلات، شهرداران مدارس و خانه های کودک بهره مند شوند. 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: هدف از انتخاب سرفصل های آموزشی ارتقای دانش شهروندان در بروز بحران های احتمالی نظیر آتش سوزی، زلزله و نیز آگاه سازی آنان از حقوق و تکالیف شهروندی، تفکیک پسماند و نحوه مراقبت از گلهای آپارتمانی و موضوعات مرتبط با شهر است.

او در پایان افزود: علاقه مندان به منظور بهره مندی از دوره آموزش های شهروندی می توانند به لینک کانال معاونت اجتماعی منطقه 15 به آدرس  http://t.me/Ejf15  مراجعه کنند.