به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه ۶، حبیب ا...غفوری معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه  به همراه شهردار ناحیه  ۵ و سرهنگ محمدی فرمانده کلانتری ١٠٥ سنایی در سومین  روز از بازگشایی مدارس با حضور در دبیرستان پسرانه  جاویدان و ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به دانش آموزان ، مدیران  ، معلمین و پرسنل زحمتکش آموزش و پرورش بر اهمیت علم آموزی تاکید کرد و افزود: حضور پویای دانش آموزان در مدارس و ایجاد محیطی با طراوات می تواند بستر شوق آفرینی و ایجاد انگیزه را در میان این قشر دو چندان کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه  اظهار داشت: نسیم آغاز سال تحصیلی و شروع کار مدارس تقارن آن با ماه محرم و مکتب عاشورای حسینی در امسال نمادی از علم و ایثار و شهادت است که تحت تاثیر آموزه‌های آموزگار بزرگ شهامت و شهادت، آزادی و عدالت حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه السلام قرار دارد.

غفوری از دانش آموزان درخواست کرد: با توجه به تدابیر اندیشیده شده، از شرایط فعلی درک عمیق داشته باشند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سلامت خود و دیگران مراقبت کنند.

درادامه فرزاد هنرور شهردار ناحیه ۵ ،ضمن ابراز همکاری و همدلی با اهالی دانش و آرزوی آینده ای روشن برای ایران اسلامی سلامتی و موفقیت را برای همه جویندگان علم و معرفت از خداوند خواستار شد.

شهردار ناحیه ۵ ادامه داد :حمایت از مدارس و دانش آموزان در اولویت اصلی طرح استقبال از مهر میباشد و در این طرح تلاش کردیم با برنامه ریزی و تعامل با آموزش و پرورش به نیازهای واقعی مدارس و دانش آموزان در قالب حوزه های مختلف اجرایی رسیدگی نماییم.

او گفت:  طرح استقبال از مهر به منظور ارتقای سطح خدمات و امکانات مورد نیاز فضاهای آموزشی، بهسازی و زیباسازی محیط های پیرامونی مراکز آموزشی در آستانه بازگشایی مدارس و فضاسازی و آماده سازی هر چه بهتر سطح شهر و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان اجرایی شد

شایان ذکر است ، طرح استقبال از مهر با انجام اقداماتی از قبیل ضدعفونی و پاکسازی  داخل و نگهداشت اطراف مدارس به منظور فراهم سازی امکان فعالیت مراکز آموزشی بر اساس پروتکل های بهداشتی توسط شهرداری ناحیه ۵ اجرایی شد