به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه9، سید مصطفی موسوی شهردار منطقه۹ با بیان اینکه مجموعه کوثر جزو پروژه های اولویت دار منطقه است، گفت: با توجه به اعتبارات امسال و تامین اعتباری که پیش بینی شده امیدواریم که این پروژه به تهران ۱۴۰۰ برسد. 

او با بیان اینکه این پروژه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در مراحل نازک کاری قرار دارد، افزود: رویکرد اولیه این بود که استخر و بخش های دیگر فعال شود و طبقاتی مانند سینما و رستوران در فاز دوم اجرا و به بهره برداری برسد اما در حال حاضر با توجه به شیوع کرونا و وضعیت ناشی از آن اگر استخر فعال شود نیز شاید قابل استفاده نباشد لذا تلاش می شود که همه بخش های مجموعه به موازات هم به پایان برسد. 

شهردار منطقه9 ادامه داد: اگر شرایط عادی بود، مجموعه کوثر شاید تا پایان امسال آماده بهره برداری می شد، البته هنوز هدف گذاری روی همین زمان است اما به هر حال بهره برداری از این مجموعه حداکثر در سال ۱۴۰۰ انجام خواهد شد.

مجموعه هفت طبقه کوثر که در منطقه ۹، پایین تر از خیابان دامپزشکی روبروی بازار میوه و تره بار واقع شده، بیش از 8000 متر زیربنا دارد که در زمینی به وسعت  1600  متر مربع در حال آماده شدن است.