به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مسعود لواف زاده معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 15با اعلام خبر فوق افزود: طرح های ویژه استقبال از مهر 99  همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی در راستای کاهش بار ترافیکی و افزایش ایمنی دانش آموزان و شهروندان اجرا شد.

او به تشریح اقدامات ترافیکی در طرح استقبال از مهر اشاره کرد و گفت:  نصب و بهسازی تجهیزات ترافیکی در 13مدرسه و اجرای عملیات بهسازی خط کشی محوری و عابر پیاده  در 7 مدرسه از جمله این اقدامات است.

لواف زاده افزود: در این طرح کارشناسان ترافیک نواحی از تمامی مدارس سطح منطقه بازدید میدانی داشته اند و نیازها و نواقص ایمنی ترافیکی پس از شناسایی در اسرع وقت و پیش از آغاز سال تحصیلی با هدف ارتقای ضریب ایمنی شهروندان برطرف شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه  به طرح ساماندهی پایانه خاوران اشاره کرد و گفت: رنگ آمیزی جداول، ساماندهی محل توقف اتوبوس های تندرو، همسطح سازی آسفالت، به روز رسانی تابلوهای راهنما، شستشوی سرپناه ها و تعویض شیشه سرپناه ها از جمله این اقدامات است.

لواف زاده ادامه داد: همچنین عملیات تراش و موج گیری آسفالت مسیر بی آرتی با دستگاه ویرتگن در  مسیر خط 2 بی آرتی به طول 8 هزار و 560 مترمربع و مسیر خط 8  بی آرتی به طول هزار و 250 متر بع انجام شد.

او در پایان افزود: در راستای پیشگیری از انتقال بیماری کووید 19 و حفظ سلامت شهروندان، نظارت مستقیم بر عملکرد واحدهای تاکسیرانی و اتوبوسرانی منطقه برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان با حفظ فاصله اجتماعی  و ضدعفونی روزانه سامانه حمل و نقل عمومی به صورت مستمر انجام می شود.