به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران، "مهدی پورشاسب" با بیان این مطلب افزود: به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره دلاوری ها ومظلومیت شهدای گمنام و همچنین حمایت از ایده های برتر دانشجویی، یکی از زیباترین بناها  و یادمان های مذهبی در بوستان مجیدیه منطقه چهار احداث خواهد شد.

وی گفت: با توجه به دستور شهردار منطقه چهار در مراسم هفته دفاع مقدس شهریور ماه سال گذشته، فراخوان طراحی یادمان شهدای گمنام غواص این بوستان به مسابقه گذاشته شده و طی آن شرکت کنندگان طرح های خود را تا آذر و دی ماه سال 98 به دبیرخانه این مسابقه ارسال کردند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه چهار تهران در ادامه افزود: این فراخوان با همکاری 6 دانشگاه برتر وسازمان مشاور فنی مهندسی شهر تهران در دو مرحله برگزار شد و طی آن 18 طرح به دبیرخانه ارسال  و پس از داوری در نهایت 3 طرح برتر انتخاب شد.

پورشاسب در ادامه گفت: مساحت محدوده طراحی المان و محوطه سازی مورد نیاز 285 مترمربع از محدوده 35 هزار متر مربعی بوستان مجیدیه است و شرکت کنندگان با توجه به هویت و محتوی یادمان و رعایت اصالت طرح و پرهیز از هرگونه کپی برداری از آثار معماران داخلی و خارجی در این فراخوان شرکت کردند.

گفتنی است مراسم تقدیر از برگزیدگان طرح در منطقه 4 طی روزهای آینده برگزار و با نفر اول قرارداد فاز دوم طراحی به صورت پیمانکاری بسته خواهد شد و در نهایت طرح تا پایان سال اجرایی خواهد شد.