به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه۲۱، محمدرضا سالمی معاون حمل ونقل و ترافیک این منطقه با بیان مطلب فوق گفت: باتوجه به تاکید شهردار منطقه۲۱ بر مبحث آموزش که نقش اساسی در تغییر نگرش و به تبع آن افزایش توانمندی و بهبود عملکرد شهروندان دارد، "اولین آزمون مقررات راهنمایی و رانندگی و تیپ شخصیتی دانش آموزان" در منطقه۲۱ برگزار شد.

وی ادامه داد: از آنجایی که دانش آموزان امروز رانندگان فردا هستند، این کار حرفه ای و کاملا کارشناسی شده توسط یک تیم جوان از سوی شرکت نظارت گستر مبین مجری طرح آموزش ترافیک در سطح منطقه۲۱ برنامه ریزی شد و با هماهنگی و مدیریت دبیرستان ندای اندیشه اسلام  شروع این کار در دستورکار قرار گرفت.

سالمی افزود: در مرحله اول بحث روانشناسی ترافیک و مدیریت بر خشم در رانندگی و همچنین شخصیت شناسی دانش آموزان از طریق نمونه های روانشناسی آموزش داده شد و پس از اعلام نتایج مرحله اول، شروع مرحله دوم کار، یعنی آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی و آشنایی دانش آموزان با علل اصلی تصادفات طبق برنامه ریزی قبلی در دستورکار قرار گرفت.

معاون ترافیک منطقه۲۱ تصریح کرد: پس از آشنایی کامل دانش آموزان با مقررات راهنمایی و رانندگی، در یک جلسه از کارشناس رسمی دادگستری در رشته تصادفات دعوت شد تا به صورت مجازی پاسخگوی سوالات دانش آموزان باشد و درنهایت برای اولین بار در کشور؛ "اولین آزمون مقررات راهنمایی و رانندگی و تیپ شخصیتی دانش آموزان" برگزار شد.

بنا بر این گزارش؛ در روز آزمون علاوه بر حضور مدیر و معاونین دبیرستان ندای اندیشه اسلام، مشاور عالی شهردار و معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه۲۱، سرهنگ مرادی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز از طریق ویدیو کنفرانس ناظر بر برگزاری آزمون مذکور بود.

لازم به ذکر است؛ در پایان برگزاری آزمون، به دانش آموزانی که توانستند نمره بالاتر از۱۸ را کسب کنند، گواهی گذراندن دوره های آموزشی ارائه شد.