به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، زینب عبادی با اعلام خبر اجرای دوره آموزشی ویژه دانش آموزان مقطع دوره دوم ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه گفت: به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا این دوره آموزشی به صورت غیر حضوری و مجازی برگزار می شود. 

معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه با اشاره به سرفصلهای این دوره آموزشی که شامل رفتارهای ایمن عابر پیاده ، وظایف سرنشین خودرو و سرویس مدرسه ، ایمنی در دوچرخه سواری شهری،  ایمنی تردد در روزهای شیوع کرونا، فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و آشنایی با علائم و قوانین راهنمایی و رانندگی است که دانش و مهارت های مختلف کابران ترافیک را در بر گرفته است.

او ادامه داد: دانش آموزان در این دوره آموزشی علاوه بر یادگیری نکات مهم در مورد تردد و عبور و مرور شهری، در فعالیت های مسئولانه اجتماعی و مسابقات شرکت کرده و پیام های آموزشی را در فضای مجازی مدارس خود نشر داده و جامعه اطراف خود را آگاه و توانمند می سازند.

عبادی با در نظر گرفتن اینکه سفیران ترافیک برای فعالیت های خود امتیاز کسب می کنند گفت: دانش آموزان در رقابتی آموزشی و فرهنگی تلاش می کنند تا به عنوان شهروندان فعال و موثر، به افزایش ایمنی در ترافیک و کاهش تصادفات، گام بردارند. 

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با هدف انگیزه بخشی به سفیران ترافیک فعال، در روز شنبه مورخ ۲۲ شهریور ۹۹ از دانش آموزان فعال در این حوزه با اهداء اقلام آموزشی، تقدیر و تمجید بجا آورد و از مدارس و دانش آموزان علاقه مند درخواست کرد، از طریق ارتباط با واحد آموزش معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه، در طرح ارتقا فرهنگ ترافیک کودکان و نوجوانان شرکت نمایند.