به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه۲۱، سیاوش زابلی معاون خدمات شهری شهرداری این منطقه در این باره گفت: این میزان جمع آوری پسماند خشک در حالی است که در همین بازه زمانی میزان پسماند تر تولید شده شهروندان، به طور محسوس کاهش یافته است. وی با اشاره به طرح شنبه های بدون بازیافت در شهرک شهرداری افزود: در این طرح شهروندان پسماندهای خشک را در ساعت خاصی در روز شنبه مستقر و سپس توسط شهرداری جمع آوری می شود و هیچ شهروندی از محله شهرداری در روز شنبه نباید پسماندی را در خانه نگهدارد.

زابلی به تاکید شهردار منطقه۲۱ بر تشویق شهروندان نمونه با استفاده از ظرفیت های شهرداران نواحی پرداخت و گفت: علاوه بر اینکه هر هفته یک نفر از فعالان جمع آوری پسماند معرفی و از آن تقدیر می شود، شهروندانی که در این طرح فعال و همکاری لازم را با خدمات شهری منطقه انجام دهند، خدمات شهری به صورت رایگان برای آنها انجام می شود.

معاون خدمات شهری منطقه۲۱ از انعقاد تفاهم نامه با ۱۰شرکت صنعتی در محدوده ناحیه سه خبر داد و افزود: در این تفاهم نامه، شرکت ها برای جمع آوری و تحویل پسماند خشک اعم از ظروف یکبار مصرف، کارتن، نایلون، پت، مقوا، کاغذ و ... متعهد شده اند. 

در ادامه حسین معینی معاون اجتماعی فرهنگی منطقه۲۱ با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی و آموزش در طرح کاپ پیشنهاد کرد؛ آموزشگران حقوق شهروندی با مراجعه حضوری به درب منازل، علاوه بر آموزش های شهروندی که تاکنون برای شهروندان به صورت چهره به چهره ارائه می دادند، آموزش های بازیافتی طرح کاپ را نیز همزمان ارائه کنند.