به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه  با بیان اینکه ۳۵ مورد شیر هیدرانت آتشنشانی با هماهنگی سازمان آتشنشانی و به منظور تسریع در آبگیری خودروهای آتش‌نشانی و جلوگیری از اتلاف وقت در هنگام وقوع حادثه آتش‌سوزی در محلات اسدی ، صفا و زاهد گیلانی نصب شده است ، افزود : در نظر داردیم ، حدود ۵۰ نقطه حساس و مهم  دیگر را  با توجه به انجام طرح های مطالعاتی و معیار های مورد نظر سازمان آتشنشانی  تجهیز کنیم. 

وی اظهار داشت : با توجه به عدم  امکان استقرار ایستگاه و امکانات و تجهیزات در برخی نقاط حساس و پر جمعیت، این شیرهای آتش‌نشانی به منزله استقرار دائم خودرو اطفایی بوده که از لحاظ انجام کار نیروهای امدادی آتش‌نشانی در زمان وقوع حوادث و اقدام به‌موقع جهت حفظ جان و مال شهروندان حاضر در این نقاط، بسیار مؤثر است.

شهردار منطقه ۱۳ ادامه داد : با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته، شیر های جدید بر اساس وسعت و تراکم جمعیت، جانمایی و نصب خواهد شد. 

گفتنی است ، شیرهای ایستاده آتش‌نشانی در مسیر پر فشار شبکه اصلی آب شهری برای تامین آب خودروهای آتش‌نشانی و استفاده مستقیم در صورت نزدیک بودن محل حریق نصب می‌شوند.