به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه: "غلامحسین خدابخشیان"  شهردار ناحیه یک  منطقه سه گفت: احداث پاتوق های محلی یکی از گام های مدیریت شهری در تحقق محله گرایی و ارتقا سطح سلامت جسم و روح شهروندان است.

وی با اشاره به احداث پاتوق محله در انتهای خیابان شرافتی به متراژ ١٨٠ مترمربع ، تصریح کرد: فضای سبز و بوستانهای کوچک محلی به گونه ای تجهیز و ساماندهی می شوند که فضای مطلوبی را برای دید و بازدید بیشتر اهالی و تعامل آنان با یکدیگر فراهم آورند.

وی  افزود: زمین متروک محله ده ونک ، با ١/٤٠ مترمکعب خاکبرداری، ١٤٠ مترجدول زیرسازی، ١٥٠ متر مربع بتن ریزی، ١٤٠ مترطول جدول کشی و محوطه سازی، ١٥٠ متر سنگفرش، ٢٠ متر دیوارکشی و ١٥٠ متر مربع سیمان کشی دیوارها به پاتوق محلی تبدیل شد.

خدابخشیان در ادامه گفت: فضای سبز این پاتوق با ١٨ درخت زیتون تلخ، ٨٠ پیری کانتا، ٥٠ بریریس و ٨ خاور خاک باغچه معادل ٤٤ مترمکعب خاک بهره برداری شد.

وی با بیان اینکه پاتوق های محلی، با مشخصه خودمانی بودن و آرامش ،جزئی از کانونهای اجتماعی هستند ، عنوان کرد: هدف از ساماندهی پاتوق های محله، کاهش نقاط بی دفاع شهری و تلاش برای قویتر شدن تعاملات اجتماعی و ارتقا کیفیت محیط شهری است تا سرزندگی و حس تعلق به محله و امنیت اجتماعی محلات شهرمان تقویت شود.