به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه 13  با بیان اینکه تصویر‌گری شهدا در فضای شهر با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره دلیر مردان این مرز و بوم و معرفی رشادت‌های آنان به نسل امروز است گفت: با  توجه به لزوم احیای نقاشی دیواری شهیدان افراسیابی در خیابان پیروزی ،ترسیم دوباره چهره این شهیدان به عنوان نماد شهدای مردم شهید پرور این منطقه با طرحی نو در خیابان پیروزی اجرایی شد. 

وی افزود: بازپیرایی و ترسیم نقاشی دیواری شهیدان افراسیابی به مساحت ۶۰۰ متر مربع در خیابان پیروزی نبش خیابان فجر در سال جاری تکمیل و در مراسمی با حضور معاون شهردار  تهران به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس به بهره برداری رسید. 

شهردار منطقه 13 خاطر نشان کرد: شهیدان افراسیابی به عنوان نماد شهدای مردم شهید پرور منطقه 13 شناخته می شوند.

وی مستندسازی های هنری و خلاقانه، وظیفه ای برای پاسداشت رسالت مجاهدت‌های جنگ برشمرد و خاطر نشان کرد :  با آسمانی شدن پدران، مادران و حتی همسران و فرزندان شهدا نباید راه شهیدان مغفول بماند، بلکه نسل شهدا باید مدافعی مجاهد برای حفظ، عمل و انتقال فرهنگ ایثارگری ها، رشادت ها و ارزش‌ها باشند.

در پایان لوح تقدیری به مادر شهیدان افراسیابی از سوی معاون برنامه‌ریزی،  توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اهدا شد.

از دیگر برنامه هایی که به مناسبت  آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد ، آیین " بیت هر شهید یک حسینیه " بود که بعد از ظهر روز یکشنبه ۳۰ شهریور ماه با حضور شهردار منطقه ۱۳ ، معاون توسعه منابع انسانی و شهردار ناحیه 3 ، رئیس بنیاد شهید ، دبیر شورایاری محله امامت  در حیاط منازل خانواده شهیدان غضنفر شیخ سفلی و محمود رضا آقا جانی برگزار شد

در این مراسم پر فیض که به همت اداره ایثارگران منطقه برگزارشد ،ضمن روضه خوانی و عزاداری شهادت امام حسین(ع)، از مادر دو شهید شیخ سفلی و رضا آقاجانی توسط شهردار منطقه  ۱۳ تجلیل به عمل آمد.

همچنین صبح امروز ،  ۳۱ شهریور ماه ، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس ، آیین غبار روبی از مزار شهید  گمنام با حضور مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳،  فرمانده بسیج ناحیه کمیل ، رئیس آموزش و پرورش ، رئیس پلیس راهور ، دادستان شرق تهران و جمعی از مدیران شهری صبح امروز در محل دهکده مقاومت واقع در اتوبان شهید دوران برگزار شد.

در این آیین ضمن غبارروبی مزار شهدا ،با قرائت فاتحه و ادای احترام به روح مطهر شهدا ، با آرمان های والای شهدای هشت سال دفاع مقدس تجدید میثاق شد.