به گزارش اکونا پرس،

رئیس اداره مسیل‌ها و قنوات شهرداری منطقه۶ با بیان این که طرح لایروبی کانال‌ها، مسیل‌ها و قنات‌ها در این از اوایل مرداد آغاز شد و کماکان ادامه دارد، گفت: علاوه بر لایروبی و پاکسازی مسیل‌ها، بازسازی قنات‌ها را هم آغاز کرده‌ایم. با توجه به اینکه قنات یوسف‌آباد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین قنات‌های منطقه از زیر ساختمان‌ها و املاک مردم رد شده، از دو سال گذشته در حال هدایت مسیر قنات به سمت شریان اصلی شهر هستیم.

ابوالفضل کاظمی با بیان اینکه این اقدام برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی در آینده است و در حال حاضر ساختمان‌ها و املاک را تهدید نمی‌کند، افزود: شهرداری با توجه به وظیفه‌ای که دارد و در راستای نظارت بیشتر و پیشگیری از وقوع اتفاقات در آینده، این عملیات را اجرا می‌کند.

به گفته او شهرداری منطقه۶ برای این اقدام اعتبار لازم را تامین کرده تا مسیر قنات از املاک مردم خارج و به خیابان‌های اصلی هدایت شود. 

رئیس اداره مسیل‌ها و قنوات شهرداری منطقه ۶ به لایروبی حوضچه‌های رسوبی کانال‌ها و منهول‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی اشاره کرد و گفت: مسیرهای عبور آب و حوضچه‌های رسوبی و منهول‌ها به طور دائم لایروبی و رصد می‌شوند. 

کاظمی با بیان این که بخشی از عملیات لایروبی حوضچه‌ها به عهده شهرداری نواحی است، ادامه داد: لایروبی حوضچه‌هایی که عمق بیشتری دارند، مانند منهول‌ها را اداره مسیل‌ها و قنوات انجام می‌دهد.

او اظهار کرد: سال ۹۸ نیز در زمینه لایروبی بسیار خوب عمل کردیم. با اینکه پارسال شاهد بارندگی سیل‌آسا بودیم و انهار جوابگوی میزان بارندگی نبود، ولی شریان اصلی جمع‌آوری آب‌های سطحی دچار گرفتگی نشد و خوشبختانه گزارشی از فرونشست زمین هم دریافت نکردیم.

رئیس اداره مسیل‌ها و قنوات شهرداری منطقه۶ به آبگرفتگی خیابان کریمخان هم اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکل آبگرفتگی، دو تا سه نهر عرضی ایجاد شد تا آب‌ها از بالادست به نقطه دیگری هدایت شوند و حجم کمتری آب به سمت پایین جاری شود.

کاظمی از مردم مخصوصا از کسبه منطقه ۶ درخواست کرد با توجه به شیوع کرونا از رها کردن ضایعات و ماسک و دستکش به داخل انهار خودداری کنند. 

به گفته او، این کار هزینه زیادی را بر دوش مدیریت شهری تحمیل و آلودگی زیست‌محیطی را چند برابر کرده و علاوه بر این، سلامت کارگران و پاکبانان زحمتکش شهرداری را هم به خطر می‌اندازد.