به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازپایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس حبیب پوش پارس، با بیان آنکه تلاش برای رفع مخاطرات سیلابی کانال ابوذر در محدوده مناطق 14 و 15 به صورت شبانه روزی ادامه دارد، یادآور شد: بر اساس مدل مطالعاتی، گذردهی مطلوب رواناب ها در کانال ابوذر مستلزم 3 گام مختلف اجرایی است.

وی گام نخست این استراتژی اجرایی را شامل بهسازی و ترمیم کف شستگی و رفع پدیده خالی شدگی زیر دیواره های کانال به طول یک کیلومتر دانست و با بیان آنکه این خوردگی ها در برخی از مقاطع کانال تا عمق بیش از ۳ متر پیش رفته است، افزود: گام نخست عملیات اجرایی به صورت شبانه روزی در حال انجام است و امیدوارم با تلاش همکاران بتوانیم مخاطرات سیلابی این مقطع را مرتفع کنیم.

مدیرعامل شرکت خاکریزآب، گام دوم اجرایی در رفع مخاطرات سیلابی کانال ابوذر را شامل رفع مشکلات بند انحرافی انتقال آب به این کانال ذکر و اضافه کرد: به این ترتیب خواهیم توانست در مواقع اضطراری از ظرفیت کانال کمکی ابوذر به طور کامل بهره برداری کنیم.

وی گام سوم عملیات اجرایی را شامل تعمیق بخش جنوبی کانال ابوذر خواند و یادآور شد: در حالی که زمان بندی اجرای گام نخست تا پایان سال جاری می باشد، گام های دوم و سوم رفع مخاطرات سیلابی کانال ابوذر، در صورت تامین اعتبار در سال آتی به سرانجام می رسد.