به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲۱، حسین معینی کربکندی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با بیان خبر فوق گفت: با توجه به افزایش رشد جمعیت سالمندی و روند صعودی و پیش رونده کشور، ضروری است که به تامین نیازهای اساسی سالمندان توجه اساسی شود. توجه به سلامت این قشر از جامعه و حساس سازی عموم شهروندان و شناسایی ظرفیت های اجتماعی حمایت طلبی در زمان کرونا باید به عنوان یکی از مهم ترین وقایع در قرن اخیر در نظر گرفته شود.

▪️وی ادامه داد: سالمندان به عنوان یکی از مهمترین گروه های پرخطر در ابتلا به کرونا ویروس هستند، موضوعی که ذهن همه سالمندان را درگیر کرده و بسیاری از آنها مدت هاست که با اطرافیان خود مراوده نداشته و خود را تنها و بدون هیچ همدمی در خانه قرنطینه کرده اند. در شرایط بحرانی فعلی این واقعیت انکارناپذیر است که باید با فراهم نمودن زمینه های نوین ارتباطی و یافتن راهی به منظور رفع نیاز این قشر باشیم.

▪️این مقام مسئول در ادامه افزود: امسال هم مانند سنوات گذشته، برنامه هایی در سطح محله های ۱۳گانه منطقه۲۱ در نظر گرفته شده که شرایط موجود و ماندگاری بیماری کرونا تا حد زیادی آن را تابع فضای مجازی کرده است.

▫️بنا براین گزارش؛ از جمله برنامه های مجازی سلامت-محور ویژه هفته ملی سالمندان می توان به برگزاری کلاس آموزشی مجازی با موضوع طب سنتی، فشار خون و کنترل آن، سلامت و خودمراقبتی در دوران سالمندی، وبینار تخصصی با موضوع "آشنایی با بیماری های دوران سالمندی"، اهدای ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی به اعضای کانون ها، تقدیر از دبیر منطقه ای و دبیران محله ای فعال و سالمندان نخبه، تماس با سالمندان و همدلی با آنان و شرکت در پروژه "پیشگیری از سالمندآزاری" و غیره اشاره کرد.

▫️معینی کربکندی در خاتمه با اشاره به موج سوم کرونا در کشور تاکید کرد: بهتر است سالمندان در منازل خود بمانند و امیدواریم با یاری خداوند این بحران هر چه سریع‌تر گذر کند.