به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "حمیدرضا فرخی" با اعلام این خبر افزود: با توجه به بارش های باران طی شبانه روز گذشته و پیش بینی مجدد بارشها، شهرداری منطقه 4 با انجام اقدامات پیشگیرانه و حضور مستمر در بیش از ۵۰ نقطه در آماده باش کامل به سر می برد.

او ادامه داد: در این راستا و قبل از آغاز نخستین بارش های پاییزی امسال تمامی جوی ها، کانال ها، نهرها، مسیل، حوضچه ها و قنات ها بازدید ، نظافت و رسوب برداری شد تا از آبگرفتگی های احتمالی این فصل جلوگیری شود.

فرخی با اشاره به جزییات این عملیات گفت: در این اقدام روزانه حدود 39000 مترطول از انهار روبسته، 50 هزار مترطول کانال و مسیل های منطقه و 1266 مترطول  از قنوات لایروبی، به برنامه منظم و مستمر نظافت و رسوب برداری شد.

معاون خدمات شهری منطقه با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این طرح گفت: در این راستا کالورت بزرگراه یاسینی به عنوان یکی از سیلاب گیرهای اصلی پایتخت به همراه مسیل خشایار به صورت مکانیزه رسوب برداری شد.

فرخی با اشاره به نظافت و رعایت پاکیزگی معابر به عنوان یکی از راه های پیشگیری از آبگرفتگی های احتمالی در فصل بارش گفت: بازدید و رصد روزانه نظافت و پاکیزگی جوی ها ونهرها یکی از عوامل اصلی پیشگیری از آبگرفتگی ها به شمار می رود که این مهم علاوه بر اقدامات مدیریت شهری همکاری و پویش همگانی شهروندان را می طلبد تا با حفظ پاکیزگی معابر، جوی ها و کانال ها وجلوگیری از رهاسازی زباله در این مکان ها از آبگرفتگی ها جلوگیری شود.

معاون خدمات شهری شهردار منطقه ۴ تاکید کرد: علی‌رغم بارش های چندروزه با حضور به‌موقع نیروهای خدماتی و هدایت آب‌های سطحی، تردد به‌صورت روان در منطقه4 ادامه دارد.