به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه 15، علی یزدانی دبیر و مسئول هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه با اعلام مطلب فوق افزود: این اقدام در راستای واکنش سریع و به هنگام در برابر حوادث، کاهش خسارات جانی و مالی به اجرا درآمد.

او با اشاره به اینکه مجهز بودن شهروندان به اقلام مورد نیاز در ساعات اولیه پس از وقوع حادثه تا رسیدن نیروهای امدادی بسیار حائز اهمیت است افزود: کارشناسان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با هماهنگی و همراهی ستاد مدیریت بحران منطقه 15 بازدیدهای لازم را از مدارس منتخب به عمل آورده و در نهایت دبستان جهاد پسران و دختران ، واجد شرایط دریافت کانکس امداد و نجات تشخیص داده شد .

یزدانی به مشخصات و تجهیزات این کانکس اشاره کرد و گفت: این اتاقک فلزی در ابعاد 2در 2 با امکاناتی نظیر تجهیزات امدادی ، درمانی و دارویی برای کمک به مدارس در مواقع اضطراری جانمایی شد.

دبیر و مسئول هماهنگی ستاد مدیریت بحران منطقه در ادامه به اجرای طرح مدرسه آماده اشاره کرد و گفت: این طرح از 4 سال گذشته آغاز شده و برگزاری اردوهای نیم روزه برای دانش آموزان، گروه بندی دانش آموزان در گروه‌های دوام دانش آموزی به منظور امدادرسانی  دانش آموزان در مواقع بحران، تشکیل  و حضور کمیته ای از آتش نشانی در مدارس برای بازدید اجزای سازه ای و غیر سازه ای،  شناسایی و معرفی نقاط ایمن مدرسه به دانش آموزان، شناسایی نقاط ضعف و ارائه راهکار جهت رفع آنها  از بخش های این طرح است.

او گفت: سال گذشته 20 مدرسه از طرح مدرسه آماده برخوردار شدند که در این راستا بیش از 8 هزار دانش آموز و کادر آموزشی از آموزش های مبانی بحران بهره مند شدند و در مجموع 110 مدرسه منطقه تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند.