به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، با توجه به‌ آغاز اولین بارش های پاییزی و نزدیک شدن به فصل سرما،  جلسه ویدئو کنفرانسی هماهنگی ستاد برف‌روبی شهرداری منطقه۱۳ به ریاست مرتضی رحمان زاده،  شهردار منطقه و با حضور معاونین اجرائی و شهرداران نواحی تشکیل جلسه داد.

در این جلسه که با هدف پیش بینی تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات به شهروندان در زمان بارش نزولات جوی برگزار شد،  هماهنگی لازم با معاونت ها و نواحی چهارگانه جهت ایجاد فضای مناسب خدماتی در زمان بارندگی ها انجام شد  .

رحمان زاده شهردار منطقه۱۳ در جلسه ویدئو کنفرانسی ستاد برف‌روبی ضمن ارائه تدابیر لازم در زمینه مواجهه با بارندگی ها ،  بر آماده باش کامل نیرو های خدمات شهری،  تجهیز و آماده سازی ماشین آلات مکانیکی تاکید کرد.

وی تصریح کرد : طبق دستور العمل های صادره از سوی شهرداری تهران در زمان های بحران و بارش برف از خودروهای مکانیزه ، کامیون و لودر استفاده می کنیم و تمام اقلام مورد نیازی که از سال گذشته تهیه شده و درانبار ها موجود هستند و اگر کالایی نیاز باشد هر چه سریعتر خریداری و تحویل خدمات شهری می شود.

شهردار منطقه 13 ، نصب و تجهیز سایت های برفروبی در نواحی چهارگانه ، شناسایی و رفع نقاط بحران زا در هنگام بارندگی توسط آتش نشانی و ستاد بحران منطقه ، تحویل مخازن زرد زنگ به نواحی ، شارژ کیسه های شن مخصوص و  تعمیر ماشین آلات مورد نیاز از جمله اقداماتی برشمرد که به منظور آماده سازی برای بارش های زمستانی صورت می گیرد.

رحمان زاده با بیان اینکه ما در سال جاری و در فصل بارش ،مسئله آبگرفتگی معابر را نخواهیم داشت ادامه داد : منطقه 13 یکی از مناطق بدون مشکل در این زمینه است و در خیابان ها آبگرفتگی رخ نمی دهد و این هم به دلیل ، اقدامات زیر ساختی و لایروبی مستمر انهار و کانال های موجود در منطقه است .

وی خاطر نشان کرد : شهرداران نواحی ، مدیران خدمات شهری ، ناظرین ، اکیپ های عملیاتی و لایروبی با توجه به آغاز بارش های پاییزی  در معابر پر تردد و اصلی منطقه  به صورت آماده باش حضور یافته و نظارت کافی برای هدایت آبهای سطحی  و کنترل و لایروبی انهار روباز ، روبسته و کانال های محدوده داشته باشند .