به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه15، علیرضا جعفری سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه گفت: منفذهای  فعال و غیر فعال موش در این منطقه با مشارکت شهروندان از طریق ثبت پیام در سامانه 137 و گشتهای مستمراکیپهای مبارزه با جانوران موذی اداره ساماندهی شناسایی و طعمه گذاری شد.

او با اشاره به اینکه از ابتدای امسال 39 هزار و470  گرم طعمه و 655 تله  چسبی و فلزی در اماکن مخروبه، متروکه، دولتی، آموزشی، بهداشتی، درمانی، نظامی، عمومی، معابر، کانالها و فضای سبز گذاشته شده است افزود: در این راستا 239 لاشه موش جمع آوری شد. 

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه به دیگر اقدامات انجام شده به منظور از بین بردن زیستگاه های جانواران موذی اشاره کرد و گفت: 682 دریچه نصب و 934  منفذ غیر فعال با سیمان مقاوم سازی و لانه کوبی شده است. 

او با اشاره به اینکه رها کردن زباله در معابر یا قراردادن آن‌ها در کنار مخازن زباله می‌تواند منبع غذایی مناسبی برای جانوران موذی باشد از تمامی شهروندان و صنوف خواست با  ایجاد شرایط بهداشتی و عدم تخلیه زباله در معابر و کانال ها و قراردادن زباله در نزدیک ترین مخزن مخصوص زباله در ساعت مقرر 9 شب در کمک به شرایط بهداشتی شهر به منظور جلوگیری از معضل افزایش جمعیت موش ها سهیم باشند.