به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علیرضا جعفری سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: این اقدام به همت اداره زیباسازی و به منظور بهبود سیما و منظر شهری، جلوه های بصری شهر و ارتقای روحیه نشاط و شادابی شهروندان انجام شد.

به گفته او، در این راستا 120 هزار و 500 متر مربع از جداره های بدمنظر شهری در نواحی هفتگانه براساس بازدید های مستمر کارشناسان و پیام های شهروندان در سامانه 137 رنگ آمیزی شد.

جعفری با تاکید بر اهمیت رنگها در منظرشهری و ارتقای کیفیت فضای شهری افزود: رنگ آمیزی نرده ها به حجم 15 هزار متر مربع، جداول به طول 30 هزار مترطول و پلهای عابر پیاده به مساحت 20 هزار مترطول از دیگر اقدامات اداره زیباسازی برای تبدیل تهران از یک «شهر خاکستری» به یک «شهر رنگی»  است تا با ایجاد سرزندگی و رفع خستگی شهروندان؛ تهران را به شهری برای همه تبدیل کنیم.

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه به تشریح دیگر اقدامات اداره زیباسازی در این مدت اشاره کرد و گفت: نصب 107 متر طول ریسه پرچمی در مناسبتهای گوناگون، هزار و 425 متر طول ریسه نوری، نصب 3 و 439 مترمربع پرچم، نصب 700 تابلو شناسایی معابر، 200 پلاک منزل، حذف 365 مورد زواید فیزیکی، جمع آوری 18 هزار و 580 مترمربع بنر غیرمجاز و پاکسازی 33 هزار و 500 مربع جداره های شهری از برچسب و پوستر از جمله این اقدامات است.