به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره روابط عمومی منطقه؛مصطفی پور با اشاره به همکاری واحد امور رفاهی و حوزه سلامت منطقه برای کارمندان و مسئولان شهری که تمایل دارند به این پویش بپیوندند، افزود: کارشناسان حوزه سلامت و کانون های مستقر در محلات برای ارائه مشاوره و آموزش رایگان به شهروندان دارالمومنین و افرادی که تمایل دارند با اهدای پلاسمای خود جهت درمان مبتلایان به کرونا یاری برسانند، آماده همکاری می باشند.

بر این اساس روند همیاری اشخاصی که به ویروس کرونا مبتلا شده و اکنون یک ماه از بهبود بیماری آنان گذشته، پس از تایید شرایط لازم، توسط کارشناسان سلامت با معرفی به مراکز انتقال خون مرتبط با منطقه و ستاد مرکزی سازمان انتقال خون تسهیل و تسریع می گردد.

شهردار منطقه۱۴، با اشاره به اجرای طرح فرهنگی "کمپین استفاده از ماسک" به عنوان فعالیت های حوزه امور اجتماعی و فرهنگی منطقه که با آموزش های متنوع سعی در تشویق و ترغیب بیشتر شهروندان در استفاده از ماسک دارد، از تشکیل ستادهای محله ای برای خدمت رسانی به شهروندان بخصوص خانواده های بی بضاعت در دوران شیوع کرونا نیز نام برد و افزود: تیم های متشکل از شورایاران، بسیج و گروه های مردمی در این پویش همدلانه، شرکت دارند.

همچنین کارگاه های تولید ماسک در پایگاه های مذهبی و سراهای محلات راه اندازی شده تا توزیع بسته های بهداشتی با الویت بیماران، سالمندان، معلولان و افراد بی بضاعت تسهیل گردد.

مصطفی پور در پایان با اشاره به بیش از هفت هزار کمک های مومنانه که با همیاری خیران رقم خورده است، خاطر نشان کرد: فعالیت های  گروههای خدمت رسان سلامت و حمایت های شهرداری جهت برداشتن قدم های خیر و سلامت محور تا پایان دوران بحرانی شیوع کرونا ادامه خواهد داشت.