به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، "محمد خادمی" با اعلام این خبر افزود : با توجه به قرار گرفتن تهران در شرایط فوق حاد به دلیل شیوع کرونا و از طرفی افزایش کارتن خوابی در بخشهای مختلف سطح منطقه که باعث افزایش بیماری و آلودگی بصری شده است تصمیم گرفته شد تا در نشست مشترکی با حضور معاونت های اجتماعی و خدمات شهری منطقه، پلیس راهور، کلانتری ها، بهزیستی و اورژانس، نسبت به کاهش این معضل اجتماعی اقدام شود . 

اوبا اشاره به اینکه در شرایط کنونی معضل کارتن خوابی معتادین باعث گسترش مشکلات اجتماعی در سطح شهر و افزایش مبتلایان خواهد شد افزود : علاوه بر آلودگی بصری و افزایش نا امنی در سطح شهر ، معضل کارتن خوابی به عنوان یک پدیده آسیب رسان به شهروندانی است که در محدوده تجمع این افراد سکونت دارند . 

خادمی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مذکور گفت : در این جلسه هریک از نمایندگان سازمانها و مدیران اجتماعی و خدمات شهری منطقه ، نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را ارائه کرده و گزارشی از اقدامات انجام شده در رابطه با این موضوع به سمع و نظر حاضران رسانده شد .

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 4 خاطر نشان کرد: پس از بررسی مجدد نقاط آسیب خیز منطقه ، اجرای طرح جمع آوری افراد کارتن خواب و معتادین با مشارکت نیروی انتظامی و بهزیستی تا پاکسازی کامل منطقه در دستور کار قرار خواهد گرفت.