به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومى اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهردارى تهران؛ "عباس موسی نژاد " مسئول گشت و پایش این اداره کل با اشاره به اینکه یکی از نقاط حساس و استراتژیک موجود در محدوده منطقه 2، تصفیه خانه فاضلاب شهرک غرب است گفت: طی بازدیدی مشترک با همراهی کارشناس معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست تهران از تمامی نقاط تصفیه خانه  فاضلاب شهرک غرب پایش بعمل آمد.

وی با بیان اینکه از خروجی پساب نمونه گیری بعمل آمد و به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران ارسال گردید تا از طریق آزمایشگاه معتمد پاسخ نمونه گیری اعلام شود تصریح کرد: برابر گشت و بازدید انجام شده بوی نامطبوع استشمام نشده و سرریز پساب هم از طریق خط لوله متناسب با خروجی به سمت تصفیه خانه جنوب هدایت میگردد.

مسئول گشت و پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار اظهار داشت : با اجرای طرح توسعه و ارتقا تصفیه خانه فاضلاب شهرک غرب، ظرفیت فاضلاب ورودی به ۱۲۷ هزار مترمکعب در شبانه روز خواهد رسید و حجم پساب تولیدی در سال ۴۵ میلیون مترمکعب خواهد بود. 

موسی نژاد ادامه داد: در حال حاضر پساب تصفیه‌خانه شهرک غرب برای آبیاری فضای سبز برج میلاد و پارک پردیسان به کار گرفته می‌شود و در افق طرح نیز شهرداری‌های مناطق ۲و۶ تهران برای خرید پساب اقدام خواهند کرد.

به گفته وی در حال حاضر ظرفیت تصفیه برای جمعیت 180  هزار نفر در حال فعالیت میباشد که سر ریز پساب نیز از طریق لوله80 اینچ به تصفیه خانه جنوب هدایت میگردد.