به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، کاظم کمالی نسب با اشاره به بازارچه‌هایی که در این منطقه برای بانوان سرپرست خانوار ایجاد شده است، گفت:  این غرفه‌ها به مناسبت شب یلدا در پارک ملت  برای علاقمندان برپا شده است تا بانوان سرپرست خانوار این منطقه بتوانند محصولات و کالای تولیدی خود را در این مراکز به فروش برسانند و از این طریق برای تامین معیشت خانواده خود درآمدزایی کنند.

او ابراز کرد: این بازار حمایتی به‌منظور حمایت از بانوان آسیب‌پذیر منطقه  است تا برای این گروه از جامعه با ایجاد غرفه‌های متعدد در جهت اشتغال‌زایی گام موثری برداشته است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 با بیان اینکه در این بازارچه‌ محدودیت خاصی برای فروش محصولات توسط بانوان سرپرست خانوار نیست، بیان کرد: در 16 غرفه این بازارچه با رعایت پروتکل های بهداشتی، زیورآلات، بافتنی، شیرینی جات، مواد غذایی، بهداشتی؛ شمع سازی، صنایع دستی، عروسک ، کیسه های پارچه ای و محصولات عفاف و حجاب  توسط بانوان به فروش می‌رسد.

کمالی نسب ادامه داد: نمایشگاه «بازارچه یلدا» با عنوان "دست سازه های مادران تهران"   به مناسبت شب یلدا و برای زنان سرپرست خانوار خوداشتغال ایجاد شده و یک فرصت شغلی و حمایتی برای این افراد است که به مدت چهار روز از ۲۷ تا ۳۰ آذر از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر در پارک ملت برگزار می‌شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 بیان کرد: بازارچه خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار با هدف جلب مشارکت شهروندان و فرهیختگان شهر و شورایاران، مدیران محلات و پاسداشت آیین های اسلامی ایرانی بر سایه اعتلای فرهنگ تحکیم بنیاد خانواده و افزایش نشاط و شادکامی شهروندان برگزار می شود.